Beton polerowany w wydaniu glamour

Posted on Posted in Uncategorized

Dziś mam dla Was nietypowe rozwiązanie detalu w posadzce wykonanej z betonu polerowanego. To sposób na utrwalenie wspomnień, naszego motto, czy tekstu ulubionej piosenki, tutaj możecie wykazać się fantazją. Sposób zastosowania go we wnętrzu mieszkalnym jest całkowicie autorski.

Jak sprawić, aby mieszkanie nabrało osobistego charakteru, nie było kalką tego co znaleźliście w czasopiśmie wnętrzarskim, czy kolejnym mieszkaniem w stylu…? Detal zastosowałam w jednej z ostatnich realizacji, we własnym mieszkaniu, oczywiście :). Zawsze zanim zaproponuję klientowi jakieś nowe rozwiązanie, sprawdzam je osobiście, tak było i tym razem.

Kilka lat temu, kiedy mieszkałam i pracowałam w Sztokholmie, weekendy często spędzałam w centrum miasta. Ulica Drottninggatan, o typowo handlowym charakterze, była jednym z najbardziej zatłoczonych miejsc. To najdłuższy deptak w mieście, gdzie masa sklepów i butików, poprzetykana jest klimatycznymi kawiarniami w parterach kamienic. Miejsce to tętniło życiem. Ciężko było przecisnąć się w tłumie, ale tylko do godziny siedemnastej. Gdy zamykano wszystkie sklepy i kawiarnie oklolica świeciła pustkami, jak po przejściu kataklizmu rodem z filmu science fiction. Dopiero wtedy, gdy ulica opustoszała, można było zauważyć na jej powierzchni cytaty szwedzkiego pisarza Johana Augusta Strindberga. Zatopione w asfalcie, biegły na całej jej długości. Projekt Ingrid Falk i Gustavo Aguerre z grupy FA+ miał w ten sposób zwrócić uwagę na muzeum (Strindbergsmuseet) znajdujące się przy ulicy pod numerem 85. Znalazłam w tym coś romantycznego, co zainspirowało mnie do wniesienia do swojego mieszkania ciepłych wspomnień z osobistych podróży i odrobinę poczucia humoru.

Pierwszy tekst "mas amor por favor", jest zaczerpnięty z graffiti, które mijałam codziennie, odprowadzając dzieci do przedszkola w Buenos Aires. Za każdym razem, kiedy widzę ten cytat uśmiecham się do siebie, ponieważ wracają miłe wspomnienia z tamtego pobytu. Ten napis znajduje się przy wejściu do naszej sypialni i miał być jasnym przekazem dla męża (haha), a może dla mnie…

Buen Dia od Buenos Dias, czyli Dzień Dobry w języku hiszpańskim. Napis znajduje się zaraz przy wejściu do mieszkania. Litery zostały wykonane z mosiądzu, zalane betonem i całość została wypolerowana. Firma która podjęła się wykonania posadzki stanęła na wysokości zadania.

Pomysł można wykorzystać w przestrzeniach różnego typu, pierwsze co nasuwa mi się na myśl, to obiekty usługowe, jak hotele czy butiki. Wracając natomiast do własnego mieszkania, dlaczego nie mielibyśmy poczuć się w nim jak gwiazda i wykonać w ten sposób własne imię?

Macie jakieś pomysły na zastosowanie tego pomysłu u siebie? Odważylibyście się na posadzkę z betonu polerowanego w swoim mieszkaniu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *